Twee walsbonussen bij de wedstrijd tussen DVS 1 en Helios 1

DVS speelde afgelopen vrijdagavond tegen stadsgenoot Helios, de Utrechtse studentenvereniging. Op de fiets dus, door de kou, richting sportcentrum Olympos op het Utrecht Science Park. Gelukkig niet voor niets, het eerste team won met 5-3 van de studenten.

De come-back van Annabelle en rising star Loes

Met Mariëlle, Anton en Onno bestaat team 1 dit seizoen uit een aantal vertrouwde gezichten. Maar er zijn natuurlijk meer dames nodig om DVS’ eerste team te bemensen! Bovendien zijn drie Brabanders natuurlijk niet genoeg, en daarom is rising star Loes als vierde Brabander toegevoegd aan het team.

Om ook een beetje Utrechtse invloeden te behouden, kan DVS 1 natuurlijk ook niet zonder Annabelle. Zij is na 2 seizoenen blessureleed voor het eerst weer van de partij! Bloedzenuwachtig begon ze enkele weken geleden aan haar eerste wedstrijd, toepasselijk in de badmintonhal van BV Almere. Die zenuwen bleken totaal onnodig, want Annabelle haalde gelijk 3 punten binnen!

De wedstrijd tegen Helios 1

De herendubbel van Onno en Anton bleek veel te sterk voor Sander en Carlo van Helios. Voor de DVS’ers die meedoen aan het Quatro’tje betekende dit gelijk goede zaken, want er werden maar liefst twee walsbonussen (7 of minder punten tegen) gescoord: 5-21 en 4-21. Annabelle en Loes hadden het een stuk zwaarder, en verloren helaas met 21-12 en 21-11.

In het enkelspel ook een gemengd beeld. Anton had een stroef begin en moest hard werken voor de punten. Maar een eindsprint – die we gewend zijn van Anton – werd ingezet, om de eerste set alsnog met 17-21 te winnen. De tweede set was hij op stoom, en bleef de tegenstander hangen op 9 punten. Mariëlle speelde vervolgens als eerste dame haar wedstrijd tegen Myrthe. De dames bleken aan elkaar gewaagd, waardoor een derde set nodig was die werd beslecht in het nadeel van DVS: 15-21, 21-9 en 21-16.

Ook Onno had een zware dag tegen Max, wat mede werd veroorzaakt door de wisselvallige kwaliteit van de veren shuttles. In de eerste set had hij een verlenging nodig om uiteindelijk met 23-25 de set binnen te slepen. De tweede set liep beter, en eindigde met 17-21 winst. Loes redde het – ondanks haar harde werken en strijdvaardigheid – helaas niet tegen Yenna, en verloor met 21-9 en 21-13.

De ontknoping

De tussenstand is daardoor 3-3. Dat betekent dat de twee gemengd dubbels het verschil gaan maken, net zoals dat de afgelopen weken ook vaak nodig was.

Anton en Annabelle speelden tegen Sander en Myrthe een spannende wedstrijd, waar het spel van de DVS’ers steeds beter werd. Na een 21-17 verlies, kwam het duo op gang en werd er gewonnen met 16-21 en 10-21.

Onno en Mariëlle speelden een degelijke mix tegen Max en Yenna en wonnen eenvoudig in twee sets (15-21 en 10-21).

Einduitslag: 3-5 winst voor het eerste van DVS!